Doprava ZADARMO do SR nad 50€ a do ČR nad 80€Z PATCHWORKOVEJ OBÝVAČKY DO KREATÍVNEHO ATELIÉRU

Zebralátky sú novým miestom, ktoré vzniklo ako rozšírenie našej pôvodnej značky Zebrapatchwork - prvým e-shopom, ktorý priniesol na Slovensko kvalitné  zahraničné dizajnérske látky a pomôcky od svetových výrobcov a aj nový prístup k technikám Patchworku.

 

 

Zebrapatchwork vznikol ako nápad v roku 2008 v období, keď sa naša zakladateľka Denisa rozhodla zmeniť všeobecné presvedčenie, že kreatívnou činnosťou sa živiť nedá a tvoriť je možné iba tak, ako to už niekto vyskúšal a podľa presne stanovených pravidiel.

Odmalička tvorila a kreativita je jej neoddeliteľnou súčasťou - ak ste v jej okolí, určite tam niekde nájdete kopu látok, bavlniek alebo vĺn.

Celý nápad na Zebrapatchwork sa vyjasnil v momente, keď ušila svoj prvý vankúš patchworkovou technikou z kvalitných látok-  a bola očarená. Pri pokuse  kúpiť ďalšie krásne látky v porovnateľnej kvalite zistila, že výber je naozaj obmedzený.

Rýchla úvaha nad obchodom s látkami priniesla poznanie, že prenajať si obchodný priestor v Bratislave nie je nič, čo by si mohla dovoliť a tak sa rozhodla začať obchod na internete - bol rok 2008 a nakupovať na internete – a ešte k tomu látky, nebolo vôbec také bežné a samozrejmé ako dnes.

A prečo ZEBRA? Neexistujú na svete dve rovnaké zebry, každá jedna je originál tým, ako má rozložené pruhy na tele - a predsa vyzerajú rovnaké. Je to podobné, ako kresba ľudského palca, každý vlastníme originál.

Pri šití a patchworku to tiež platí. Aj keby všetci šili to isté, vždy to bude originál -každý z nás tam pridá niečo svoje vlastné. Môže sa to podobať, ale je to vždy iné.

Zebrapatchwork sa veľmi rýchlo rozrástol  - z jej obývačky na prvý kamenný obchod v Ružinove, kde sa cez pravidelné kurzy a “Zebrince” vytvorila rôznorodá kreatívna komunita.

O tri roky neskôr sa Denise splnil jej dlhoročný sen o “Kreatívnom Domčeku,” ktorý sa stal trvalým domovom látok. Je to naše štúdio a zároveň miesto, kde nájdete všetky krásne látky, vlny, šijacie stroje a pomôcky, ktoré potrebujete na kreatívne tvorenie.

Máme za sebou stovky úspešných spoločných aj individuálnych projektov a hotových diel. A okolo seba kreatívnych ľudí, ktorým sa darí a nádherne tvoria. Komunitu, ktorá si verí.

Po viac ako dekáde sme sa rozhodli pod názvom ZEBRA vytvoriť nový kreatívny priestor pre všetkých, ktorí radi šijú, pletú, háčkujú, pradú, maľujú, či inak tvoria - alebo by len chceli začať.

Naše hodnoty však ostávajú rovnaké: sústredíme sa na kvalitné a trvácne materiály, osobný prístup a budovanie kreatívnej komunity, plnej tvorivých osobností bez rozdielov a predsudkov.

U nás si každý môže nájsť svoju vlastnú cestu k tvoreniu. A samozrejme, krásne látky zo 100% bavlny. 

 

 

Náš Kreatívny Domček na Makovického 3 v Bratislave naďalej ostáva miestom pre našu stále rastúcu komunitu na kurzy, pravidelné Zebrince na tvorenie spoločných projektov, spoluprácu so slovenskými dizajnérmi, ateliér na maľovanie a tvorenie s deťmi. Je to miesto, kde sú všetci vítaní. Radi vám u nás uvaríme šálku kávy alebo čaju a poradíme ohľadne látok, vĺn, techniky šitia a patchworku či ako kombinovať farby. Dovoľte si a vyskúšajte kvalitu!