Poštovné zadarmo nad 50€ v rámci SR a nad 80€ v rámci ČRBalíčky látok

V ponuke máme množstvo balíčkov látok - od našich Zebra balíčkov cez balíčky kolekcií až po Jelly rolls. Balíčky ponúkajú niekoľko výhod - sú už predrezané, takže látku rezať ďalej nemusíte, čím ušetríte čas a prácu. Taktiež, balíčky sú zvyčajne z jednej kolekcie alebo sa k sebe farebne hodia, takže nemusíte dlho vyberať a premýšľať, či ste zvolili tú správnu farebnú kombináciu. 

Pre niektorých je občas problém rozhodnúť sa, ako ich použiť, preto sme sa rozhodli napísať o nich a uľahčiť vám rozhodovanie a inšpirovať vás, ako tieto balíčky použiť. Odpoveď na otázku ako ich použiť nie je vždy jednoznačná, keďže veľa závisí od rozhodnutia, koľko podkladovej látky, ak vôbec nejakú, chcete pridať a ako veľa kúskov budete z látky rezať.

Balíčky kolekcie

Látky, ktoré predávame, navrhujú špecialisti - dizajnéri pre konkrétneho výrobcu látok. Tieto látky výrobca obvykle ponúka v metráži a taktiež v balíčkoch, ktoré obsahujú všetky látky z konkrétnej kolekcie. Veľkosti kolekcií sa líšia, v balíčku zväčša nájdete 40 – 42 štvorcov látok, ak je kolekcia menšia, tak sa niektoré látky môžu opakovať. Tieto balíčky sa vyrábajú od malých balíčkov perfektných na vankúš až po pomerne veľké štvorce z ktorých ušijete aj quilt.

Balík kolekcie malý – Candy

V našom najmenšom balíku sa nachádzajú štvorce veľkosti 6,5 x 6,5 cm. Tento balíček môžete buď použiť samotný a ušiť z neho vankúš alebo prestieranie.

Pri šití vankúša sme využili všetkých 42 štvorcov z jedného balíčka a pridali olivový okraj, aby sme mierne uzemnili pestrosť tejto kolekcie. Výsledný rozmer vankúša je 49 x 43 cm. To isté by sme mohli urobiť so stolovým prestieraním a nebolo by ani potrebné pridať široký lem. Alternatívne by sme mohli rozdeliť štvorce v balíčku a ušiť dve prestierania so širším lemom alebo obrus. 

Balíčky môžeme aj kombinovať alebo použiť viac balíčkov dokopy a ušiť z nich detský quilt, kľudne aj dospelácky, ak sa vyžívate v zošívaní malých štvorcov, no nám detský quilt stačil :). V projekte na pravo sme skombinovali niekoľko balíčkov a doplnili ich bielou podkladovou látkou a úzkym ružovým lemom. 

Tapestery  
(Z prava - Vankúš zelené štvorce, Balík kolekcie Tapestry, Balík kolekcie Lexington, Quilt Pestré štvorcové kvietky)

Balík kolekcie stredný – Charm Pack

Tieto štvorce sú v rozmere 13 x 13 cm. My sme sa z balíčka Vin du Jour rozhodli ušiť drážďanské taniere a aplikovať ich na vankúše. Z jedného balíčku sa nám podarili 4 vankúše, doplnené hnedou základnou látkou, ako môžete vidieť na prvej fotke. 

Balíček môžete použiť aj na väčší projekt, rovnako ako my pri detskej deke. Hravé štvorce Blooming Fresh sme zošili dokopy a potom už len doplnili širším lemom s bodkami.

 

(Z prava - Balík Vin du Jour s vankúšemi Hnedý drážďanský tanier, Balík kolekcie Hope Chest, Balík kolekcie Winterlude, Quilt Farebné čísla)

Balík kolekcie veľký - Layer Cake

Tieto veľké balíčky, taktiež nazývané Layer cake, sa skladajú z 42 štvorcov rozmeru 25.5 x 25.5 cm. Z tohto balíčka sme šili vianočný quilt. Vďaka veľkosti štvorcov a výraznému vzoru kolekcie sme nepridali žiadnu doplnkovú látku a nechali sme krásne látky vyniknúť doplnené iba úzkym lemom. Výhodou veľkých štvorcov je aj možnosť pridať na quilt väčší lem a zostávajúce štvorce využiť na ladiace stredy vankúšov.

  

(Z prava - Balík kolekcie Midwinter Reds, Quilt Vianočné tradície)

Veľký balík látok

Tieto balíky už obsahujú oveľa väčšie kusy látok, ktoré sa volajú Fat Quarter, v rozmere 45 x 55 cm. Rozmer látok v balíku je vhodný už na väčšie projekty typu quilty, alebo ak chcete ušiť ozaj veľmi veľa vankúšov :). Pri quilte na fotke sme skombinovali dva balíčky – Dancing in the rain a jeho batikovú verziu. S doplnením podkladových látok nám z toho vyšiel quilt s rozmerom 203 x 204 cm. Tento quilt je z projektu Round Robin a je na ňom použitých niekoľko patchworkových techník a aplikácie. 


(Z prava - Balík Over the Rainbow ružová, Balík Dancing in the Rain, Balík Over the Rainbow modrá, Quilt Dancing in the Rain)

Jelly Rolky a Bali Pops

Jelly rolky a Bali Pops fungujú na rovnakom princípe ako balíčky kolekcií, len namiesto štvorcov sú látky narezané na pásy. Tieto pásy môžete buď využiť priamo ako pásy - my sme dodali širokú bordúru a záverečný lem, ktorý odľahčil tmavomodré tóny látok v rolke.

Ďalšiu deku, pri ktorej sme využili rolku, je batikový morský quilt, ktorý je tretej fotke. Tu sme pásy z rolky zošili v trojiciach a následne narezali na menšie štvorce, ktoré sú po diagonále zošité. 

  

 (Z prava - Quilt Krása v pásoch, Bali Pops Tiramisu batiky, Quilt Podmorský svet, Jelly Roll Záhradná Patchwork Garden)

Zebra balíčky

Zebra balíčky sú nami zladené balíčky Fat quaterov (rozmer 45 x 55 cm), ktoré ponúkame vo veľkostiach od S - 3 kúsky látok, po XL – 6 kúskov látok. Poväčšine ide o menšie kolekcie, z ktorých by nevystačil celý 40- 42 kusový balíček kolekcie. Tieto balíčky sú tématicky ladené, od balíčkov s látkami z kolekcie New York alebo Paríž, cez detských pirátov, až po vianočné balíčky.

(Z prava - Zebra balíček Psy, Zebra balíček Móda, Zebra balíček Zimné priania, Zebra balíček Morská panna)

Z jedného Fat quateru: 

Ak by ste chceli použiť každú látku z balíčka zvlášť, tak z jedného Fat quarteru komfortne ušijete dve trojvrstvové rúška alebo vrecúško na mince, kozmetickú taštičku, obal na okuliare či knihu, látkovú dekoratívnu servítku, detský peračník či podbradník, mikulášsku čižmičku, kuchynskú chňapku a veľa ďalšieho.

Balíček S

Z balíčku veľkosti S - z 3 kúskov látok - už viete ušiť väčší vankúš, jednoduchú zásteru, tašku, dve kuchynské rukavice, detské hračky, látkové girlandy, podsedák, obal na ipad alebo notebook a mnoho iného. 

Jeden balíček vám vystačí na jedno prestieranie podobné tomu nášmu, alebo takýto červený vankúšik, ak by ste aplikácie hviezdičiek vystrihovali  iba z dvoch látok. Kľudne môžete balíčky kombinovať s doplnkovými látkami a použiť kúsky z balíčka na stredy prestieraní alebo vankúšov, ktoré budú k sebe ladiť. Z tohto balíčka ušijete aj stred takejto detskej macíkovej deky.

(Z prava - Vankúš Vianočné hviezdičky, Prestierania Žlté Vianoce, Zebra balíček Kuchyňa, Quilt Hnedý mackovia)

Balíček M

V balíčku veľkosti M sa nachádzajú 4 kúsky látok, z ktorých ušijete aj dva veľmi jednoduché vankúše alebo jeden so zložitejším vzorom. Môžete z neho ďalej ušiť dve prestierania, s doplneným ďalšej látky vám vystačí aj na 4. Ak narežete látky na menšie štvorce,  môžete ušiť i detskú podložku na hranie. Samozrejme, ak doplníte podkladovú alebo doplnkovú látku, môžete ušiť čokoľvek vám napadne.

(Z prava - Vankúš ružový mackovia, Zebra balíček Paríž, Vankúš Ružová princezná, Vankúš Fialové kvetované štvorce)

Balíček L

Balíček veľkosti L, 5 kúskov látok, môžete využiť na všetky hore spomenuté výtvory, ale taktiež z jedného balíčka s dodaním spodnej látky môžete ušiť menší detský quilt alebo hraciu podložku. Ak by ste rezali Fat quartre na menšie štvorce o veľkosti 15 cm (aj so švovým prídavkom), tak z jedného Fat quarteru narežete 9 štvorcov. Poskladáte ich vedľa seba a dostanete obdĺžnik 6 x 9 štvorcov s rozmerom 67 x 120 cm. 

   

(Z prava - Zebra balíček Varenie II, Zebra balíček Krajina zázrakov, Zebra balíček Londýn, Zebra balíček Safari)

Balíček XL

Balíček XL je náš najväčší, 6 kusový set. Záleží, ako veľmi budete balíček rezať na menšie kúsky ale komfortne ušijete 4 prestierania. Detskú deku alebo podložku s dodaním spodnej látky ušijete podobne ako z 5 kusového balíčka, s rozmerom 80 x 120 cm.

    

(Z prava - Zebra balíček New York, Zebra balíček Veľká noc, Zebra balíček Čajová prestávka, Zebra balíček Ružová záhrada)